feel it...

feel it...
"Hudba je řečí pro tento svět, právě ona je jazykem srozumitelným tam, kde už srozumitelnost neočekáváme. Právě ona je objevitelkou schopností, které jsme už zapomněli". (Jiří Pilka)

čtvrtek 17. listopadu 2011

Podzim

Dobré sváteční ráno. Venku je slunečno <3 ale děsná kosa. Odpoledne půjdu ven a zkusím zachytit nějaké dobré snímky. A uznávám! Letošní podzim byl jeden z nejkrásnějších, za posledních x let. 

Nevím, které období mám nejradši, ale podzim konkuruje celkem obstojně. Jediné, na co se netěším, je zima. Tu nenávidím! Trpí celé mé tělo i duše. A co teprve vlasy. Rozhodla jsem se, že Vám tady udělím pár dobrých rad, jak se o vlasy starat v zimě. Je zde několik faktorů, které výrazně ovlivňují kvalitu vlasů. 
1) Je zima (nečekaně)
2) Vlhko
3) Přechody ze zimy do tepla a naopak
4) Čepice (tím rozhodně nechci říct, že je nemáte nosit!)
A jaká je prevence? 
Ty z vás, které jsou zvyklé mýt si hlavu ráno, na to mohou zapomenout. Nejenže vlasy pomaleji schnou (i když je vysušíte fénem), ale mráz Vám udělá taky své. Dále - žehlička na vlasy. No tak asi každá z nás ví, že prostě a jednoduše nám mráz a vlhko udělá s vlasy neidentifikovatelný kudrnatý chuchvalec, takže žehlení vlasů bych přes zimu vynechala. Ty z vás, které si myslí, jak špatně jejich vlasy vypadají, když nejsou vyžehlené, jsou na omylu. Poradím Vám jak na nezkrotitelné vlasy. Jestli máš středně dlouhé, či dlouhé vlasy, použij tužidlo. Záleží co a jak chceš s vlasy udělat. Pokud si je přeješ mít kudrnaté a mít "prstýnky", po umytí vlasů, aplikuj tužidlo. Pokud chceš mít jemně kudrnaté vlasy, aplikuj tužidlo na suché vlasy. Používám nejčastěji tyto tužidla: Wellaflex a Lybar. Dole na lahvičce jsou čísla, které udávají sílu tužidla. Prosím nezapomeňte tužidlo přizpůsobit Vaší dosavadní kvalitě vlasů!
Dále bych přes zimu doporučovala zábaly. Nejjednodušší zábal je z olivového oleje. Nezapomeňte před použitím zábalu na své vlasy aplikovat i kondicionér. A mou oblíbenou maskou na vlasy je banánová maska. 

Banánová maska pro lesk a hydrataci
Vitaminy a minerály obsažené v banánu vlasům dodají lesk a důkladně je vyživí. Jak si voňavou banánovou masku připravíte? Rozmixujte jeden banán (rozmačkat nestačí, banán musí být opravdu na kaši, aby se snadno vymyl a netahala jste druhý den z vlasů jeho zbytky), přidejte dvě lžičky medu (pokud není tekutý, zahřejte ho) a přilijte trochu olivového (případně i jiného) oleje. Banánovou maskou můžete osvěžit každý typ vlasů klidně i dvakrát týdně.
Tip: Než do směsi přilijete olej, odeberte si trochu banánovo-medové kašičky, přidejte lžičku tvarohu a máte úžasnou hydratační masku pro vaši pleť. Hodí se jak pro suchou, tak i mastnější pokožku.
Příště se zaměřím na barvení vlasů. 
xoxo

Žádné komentáře:

Okomentovat