feel it...

feel it...
"Hudba je řečí pro tento svět, právě ona je jazykem srozumitelným tam, kde už srozumitelnost neočekáváme. Právě ona je objevitelkou schopností, které jsme už zapomněli". (Jiří Pilka)

pondělí 21. listopadu 2011

Tanec?

Jednou takhle vedu diskuzi a v tom mě napadlo polemizovat o tanci. Každý ví, že je to určitá forma vyjádření. Každý tanec vnímá jinak. Tak jak ho pojmout? Nejde napsat jen obecná poučka, jedná se o sebevyjádření. Pro každého tanec znamená něco jiného. Tanec je krása, umění..Tak co znamená pro mě?
TANEC - Pět písmen, pět znaků ničeho nebo všeho? T jako tvůrčí, A jako ambice, N jako naděje, E jako euforie, C jako cit. Milion vyjádření, milion myšlenek, milion čehokoliv. Spousta způsobů, spousta emocí..Tak co to vše znamená? Znamená to vše i nic, tak hodně a přesto tak málo. Odreagování, jiné myšlenky, jiná dimenze. Každý umí tančit. Jen je otázkou, jak tanec pojmeme. Nejde o to dělat jej perfektně, nejde o to cítit se  trapně. Je to naše forma sebevyjádření a ať si každý říká co chce, jsme jedineční i v tanci. Miluji tanec. Tanec je život, tanec je svět, tanec jsou splněná i nevyplněná přání, záleží na nás, co stvoříme. Nejsou to jen pohyby. Je to cokoliv, co dokážeme pomoci těla a mysli vytvořit. Pomocí tance vyjádříme smutek či radost. Pomocí tance se zbavíme deprese. Oddej se tomu a uvidíš. Tak takovou moc má tanec.

xoxo Bí

Žádné komentáře:

Okomentovat